IMG 8050"Chovateľská stanica Slnečný Lúč sa stala medzinárodne chránenou od roku 2002..."

V roku 1994 sme si zadovážili prvé šteniatko s rodokmeňom plemena Shar-pei. Pri ňom sa nám otvorila brána do sveta chovu psov a výstav. Roky plynuli a netrvalo dlho, kým sme si v roku 2002 nepriniesli ku Shar-peiovi novú spoločníčku, ktorá bola zároveň aj zakladateľkou našej stanice "Slnečný Lúč" - sučka plemena Brabantský griffon / Petit Brabancon - Bronx Malý Baskerville (Rebecca) z Českej republiky. Po nej nasledovala sučka Athina Bohunícky ďáblik, čierna hrubosrstá Belgická griffonka / Griffon Belge a ako tretia do rodiny prišla Dorka (Daginny-Bruxell ze Sídlberku) - červená hrubosrstá Bruselská griffonka / Griffon Bruxellois. Tieto tri predstaviteľky boli krásnym začiatkom našej stanice. Pri tomto plemene sme sa naučili veľa a získali všetky potrebné informácie pre úspešný chov a prezentáciu na výstavách. Za 12 rokov chovateľskej činnosti sme odchovali viac než 20 vrhov, medzi ktorými sa našli aj výstavne úspešní jedinci. Náš posledný vrh plemena Griffon bol odchovaný v roku 2014 a posledná sučka Grifonika "Athina" nás opustila v roku 2017.

Keďže v našom dome po grifonikoch ako spoločníkoch ostalo prázdno, lákalo nás pozrieť sa aj na iné plemená. Kto mal griffonika sám vie, že plemeno je nenahraditeľné. V roku 2018 ku nám pribudla sučka Anglického bulldoga - Bubble Illimon, ktorá je našim maskotom. Ďakujeme chovateľke Ildikó Melichovej za prejavenú dôveru, lásku a starostlivosť o našu Buchtu a možnosť opäť chodiť na výstavy.

V roku 2022, po takmer 8-ročnej pauze v chove Griffonikov, opäť začíname. TENTO ROK " 2022 " PRE NÁS ZNAMENÁ AKÉSI ZNOVUZRODENIE. UPLYNULO 20 ROKOV OD PRÍCHODU GRIFFONIKOV DO NÁŠHO ŽIVOTA. Do našej rodiny v januári pribudli dve fenky, Petit Brabancon sučka Ginger z Portugalska a Bruselská griffonka Kapitoshka z Ruska.

 


 
Tvorba stranek pro chovatele